WITAMY DOM POKOJE KUCHNIA CENNIK WARTO ZOBACZYĆ ATRAKCJE GALERIA KSIĘGA GOŚCI LAWENDA KONTAKT
 • 1

  Chata - widok z łąki

 • 2

  Nasze drzwi są zawsze otwarte

 • 3

  Jesienne klimaty

 • 4

  W pubie sączy się muzyka

Przygotowaliśmy dla Państwa 10 pokoi gościnnych urządzonych w klimacie rustykalnym. W każdym pokoju wygodne podwójne łóżko, łazienka oraz bezpłatny dostęp do internetu. Do dyspozycji gości mamy również obszerną wiatę z paleniskiem i miejscem na grilla.

Za domem ogród z drzewami owocowymi, lawendowe pole oraz rozległa łąka pełna dzikich kwiatów - wszystko to na otwartym terenie z widokiem na pobliskie wzgórza i lasy.

 

Do renowacji domu użyliśmy starych belek, kamieni z pobliskich pól, materiałów dostępnych w naturze. Tu możecie Państwo posiedzieć przy kominku, pograć w bilard tudzież spróbować swoich sił grając na kongach.

W naszym domu pachnie lawendą. Nie tylko z powodu suszących się kwiatów, destylujemy także olejki eteryczne i hydrolaty.

 

Chata Morgana to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, gdzie pod powałą suszy się lawenda, gdzie można poleżeć na hamaku i pomyśleć o niebieskich migdałach...

Zapraszamy serdecznie.

Agroturystyka Sudety
Dom w górach Kaczawskich

Chata Morgana

Chata Morgana w górach Kaczawskich - noclegi w pokojach z łazienkami. Na terenie: lawendowe pole liczące kilka tysięcy krzaków, basen (uwaga! z powodu obostrzeń basen może nie być dostępny) plenerowy tenis stołowy, bilard, piłkarzyki. Dla osób, które chciałyby powylegiwać się w słońcu – łąka, ogród kwiatowy, leżaki, hamaki.
W ogródku warzywnym pyszności na wyciągnięcie ręki – słodki groszek, świeże cukinie i kabaczki, kolorowe kapusty, sałaty, szpinak, młode marcheweczki. Na życzenie gości pieczemy chleb na zakwasie, którego można skosztować przy dźwiękach ballad kaczawskich, przy ognisku.

Warsztaty lawendowe

W wakacje, gdy całe pole zakwita na fioletowo, organizujemy warsztaty lawendowe. Oprowadzamy po plantacji, opowiadamy o uwarunkowaniach i tajemnicach uprawy, demonstrujemy proces powstawania hydrolatu i olejku lawendowego. Na plantacji posiadamy również eksperymentalne poletko, gdzie obserwujemy kilkanaście różnych odmian lawendy, badamy ich odporność, właściwości, zastosowanie.

Koncerty na lawendowym polu

Latem, gdy zakwita pole lawendy, odbywają się u nas koncerty. Zwykle są to kameralne spotkania, na których można posłuchać autorskich utworów gospodarza, czasem goszczą u nas również artyści reprezentujący różne kręgi muzyczne. Próbkę muzyki oraz zdjęcia można znaleźć na facebooku pod hasłem Darek Morgan.

Wypoczynek w górach Kaczawskich

Chata Morgana zaprasza na aktywny wypoczynek z dziećmi w górach Kaczawskich. Góry Kaczawskie inaczej zwane Krainą Wygasłych Wulkanów to najstarsze pasmo górskie w Sudetach. Występuje tu ogromna ilość unikalnych minerałów – od agatów, ametystów po oliwiny i kryształy górskie. Goście wypoczywający u nas często uczestniczą w warsztatach geologicznych, są to wyprawy w poszukiwaniu minerałów – świetny sposób na aktywny wypoczynek z dziećmi.

Gdzie na wakacje 2023? W góry Kaczawskie w Sudetach.

Góry Kaczawskie w Sudetach Zachodnich to idealne miejsce na aktywny wypoczynek – rowery, wędrówki po górach, nordic walking, wspinaczka skałkowa, a w zimie narty biegowe, zjazdowe oraz jazda na sankach. Chętnie pomagamy naszym gościom w wyborze odpowiednich tras na wycieczki i wyprawy, posiadamy niezbędnie mapy i przewodniki.

Zabytki Dolnego Śląska

Chata Morgana - baza wypadowa dla osób zainteresowanych historią i zabytkami Dolnego Śląska. Ciekawe miejsca w pobliżu Chaty Morgana – zamek Bolków, zamek Świny, Kościół Pokoju w Jaworze, pałac Łomnica, średniowieczna wieża rycerska w Siedlęcinie, kościół św. Jana i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie, Dolina Pałaców i Ogrodów, zamek Książ... Więcej informacji o zabytkach Dolnego Śląska na podstronie „Warto zobaczyć” .

Kraina Wygasłych Wulkanów

Góry Kaczawskie w Sudetach Zachodnich to miejsce ciekawe także pod względem przyrodniczym i geologicznym. To tu, w wilgotnych wąwozach występują salamandry, a na skalnych zboczach można spotkać dzikie muflony.

Warto zobaczyć: Ostrzyca (Śląska Fujiyama), Czartowska Skała, Radzimowice z piękną panoramą i starymi sztolniami, Wilcza Góra z Bazaltową Różą, Organy Wielisławskie oraz miejsca występowania agatów – Lubiechowa i Piekiełko na zboczu góry Wołek.

Wakacje na Dolnym Śląsku

Chata Morgana agroturystyka w Sudetach Zachodnich, góry Kaczawskie – niezapomniane wakacje dla rodzin z dziećmi – warsztaty ceramiczne, wyprawy w poszukiwaniu agatów, wyprawy rowerowe, odkrywanie średniowiecznych zamków, aktywne stanowiska archeologiczne, a po powrocie z eskapad... basen, leżaki na łące, ping-pong, i pięknie wykoszona łąka, która często służy za nasze Łemblej:)

Agroturystyka Sudety - Dolny Śląsk - nie do opowiedzenia, do zobaczenia..
Zapraszamy Państwa do starej, ponad stuletniej chaty w górach w otoczeniu malowniczych kaczawskich krajobrazów... Dom zbudowany w drugiej połowie XIX. wieku pełnił funkcję gospodarstwa na wsi, sto lat później został zaadoptowany jako nasz dom rodzinny, a jednocześnie przystań dla naszych gości, gdzie mogą spędzić wakacje, ferie lub po prostu wolny weekend.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy 10 przytulnych pokoi urządzonych w stylu rustykalnym. Nie są to typowe pokoje hotelowe, z racji bryły budynku każdy pokój jest troszkę inny. Staraliśmy się wyposażyć pokoje komfortowo, w każdym pokoju jest łóżko małżeńskie, przynajmniej jedno łóżko pojedyncze oraz łazienka. Na terenie Chaty nasi Goście mają bezpłatny dostęp do internetu.  Ponadto można korzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie daje dom na wsi - łąka, gdzie można biegać boso, ogród, w którym kwitnie mnóstwo kwiatów, drzewa owocowe, miejsce na ognisko, cienista altanka z hamakami, etc.

 

W naszym zagonionym świecie spędzenie czasu na wsi, w starym domu, gdzie za oknem kwitną kwiaty, śpiewają ptaki, pasą się krowy pozwala zobaczyć życie z troszkę odmiennej perspektywy.

Dolny Śląsk, istny historyczny tygiel narodów to ciekawe miejsce, pełne tajemnic, opowieści, zapomnianych ścieżek, które czekają na swoich odkrywców.

 

  Agroturystyka Chata Morgana, z racji swojego położenia, jest świetnym punktem wypadowym w okolicy Bolkowa, z którego można organizować wycieczki, aby zobaczyć liczne dolnośląskie atrakcje. Można również spędzić czas na miejscu, na łące za domem, gdzie roztacza się niczym nieograniczony widok na okoliczne lasy i pagóry. Hamak pod gruszą, leżak wśród krzaków lawendy, zadaszona altanka obrośnięta herbacianą różą, plenerowe szachy... A gdy już Państwo odpoczniecie, zrelaksujecie się, można ochłodzić się w basenie, pograć w siatkówkę, piłkę nożną, tenisa stołowego... Chata Morgana zaprasza również na pobyty zimowe, po powrocie z nart czy spacerów, można ogrzać się w kameralnej atmosferze przy kominku, pograć w bilard lub spróbować swoich sił grając na kongach.