• 1

  Kuchnia slow food

 • 2

  Magia tradycji

 • 3

  Chleb na zakwasie

 • 4

  Domowe wypieki

W naszej kuchni staramy się wykorzystywać składniki dobrej jakości, serwować dania smaczne, lekkie, zgodne z ideą slow food. Korzystamy ze starych zeszytów naszych babć inspirując się kuchnią regionalną, ale wykorzystujemy też przepisy mistrzów dostępne za pośrednictwem książek i mediów.

Zioła z zielnika za oknem, warzywa z ogródka, jajka z własnego kurnika, nabiał z mleka od krówek pasących się po sąsiedzku - tak jemy na co dzień i takie produkty serwujemy naszym gościom.

 

 

Śniadanko podawane jest do stolika, składa się z wiejskich wędlin, serów, warzyw, gorącego dania. Zwykle do śniadania podajemy również coś na słodko, np. sezonowe owoce lub domowe wypieki.

Obiadokolacja składa się z zupy, dania głównego oraz domowego kompotu/soku z owoców z naszego ogródka.

Staramy się gotować zgodnie z porami roku, czyli używać produktów, na które właśnie jest sezon - szparagi, truskawki, słodki zielony groszek, młode marchewki, dynie, kurki, prawdziwki - serwujemy, gdy dojrzewają lub pojawiają się w najbliższej okolicy.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby spróbować ciekawej kuchni w okolicy lub też planują późny powrót z górskich wypraw - możemy polecić sprawdzone i niedrogie restauracje w okolicy serwujące dobrą, miejscową kuchnię bazującą na świeżych rybach i dziczyźnie.

Istnieje również możliwość samodzielnego przygotowania posiłku - do dyspozycji gości mamy zadaszony szałas z grillem, miejsce na ognisko oraz wszelkie potrzebne utensylia.

 

CENY

Śniadanko: 20 PLN/osoba

Obiadokolacja: 35 PLN/osoba

Kolacja biesiadna dla większej grupy: od 80 PLN/osoba

RABATY

Dzieci do 10 lat- wyżywienie z rabatem 50%.Wakacje w górach

Chata Morgana - agroturystyka w górach Kaczawskich, Sudety Zachodnie

Góry Kaczawskie zwane Krainą Wygasłych Wulkanów to stare góry, znane z występowania unikalnych skał i minerałów. Agaty, ametysty, oliwiny to kamienie, które przy odrobinie szczęścia można znaleźć podczas wyprawy w góry.

Góry Kaczawskie to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi – pełne tajemnic, średniowiecznych zamków, dzikich wąwozów, doskonałe miejsce na wyprawy piesze i rowerowe.

Po górskich wyprawach zapraszamy do Chaty Morgana na obiad. Kuchnia to nasza specjalność – trudno o tym opowiadać, trzeba spróbować:)

Wakacje w górach – wypoczynek dla aktywnych

Góry Kaczawskie to świetne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Współpracujemy z grupą Active Trip, która organizuje ciekawe formy aktywności w górach – od wspinaczki skałkowej, poprzez spływy kajakowe Doliną Bobru, wyprawy z przewodnikiem sudeckim w Krainie Wygasłych Wulkanów, tudzież jazdy samochodami terenowymi po bezdrożach kaczawskich.

Wakacje w górach – Kaczawy – baza wypadowa

Kaczawy to świetna baza wypadowa do zwiedzania sudeckich pasm górskich: Rudawy Janowickie, góry Ołowiane, góry Sowie, Karkonosze, góry Izerskie, Skalne Miasto w Czechach – tereny do zobaczenia w ramach całodniowej wyprawy. W Chacie Morgana znamy również ciekawe restauracje z kuchnią regionalną, gdzie można wstąpić podczas dalszych wycieczek.

Wakacje w górach – zwiedzanie zabytków sakralnych

Najciekawsze zabytki sakralne w pobliżu Chaty Morgana: Kościół Pokoju w Jaworze – relikt wojny trzydziestoletniej zbudowany z gliny i drewna, obiekt pod patronatem Unesco; Kościół św.Jana i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie - jeden z najstarszych kościołów romańskich na Dolnym Śląsku, z oryginalnymi, średniowiecznymi freskami; Bazylika Cystersów w Krzeszowie – pięknie odnowiony obiekt sakralny, z grobami Piastów Śląskich, również pod partonatem Unesco.

Wakacje w górach – zwiedzanie zamków

Chata Morgana w górach Kaczawskich to również świetna baza wypadowa dla miłośników historii. Zamki w Sudetach Zachodnich: zamek Bolków ( 8 km od Chaty Morgana), zamek Świny ( 5 km od Chaty Morgana), zamek Książ ( 32 km od Chaty Morgana), zamek Grodziec(45 km od Chaty Morgana), zamek Czocha ( ok. 55 km od Chaty Morgana).

Wakacje w górach - Dolina Pałaców i Ogrodów

Sudety Zachodnie nazywane były niegdyś Śląskim Elizjum, a to ze względu na piękne krajobrazy oraz unikalną przyrodę . Niemiecka i pruska arystokracja upatrzyła sobie to miejsce jako idealne, by budować swoje wille i pałace.
Najbardziej znane obiekty w Dolinie Pałaców i Ogrodów, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Chaty Morgana: Łomnica, Wojanów, Staniszów oraz nieco dalej pałac Paulinum, Dębowy.

Weekend w górach – w Chacie Morgana!

Zapraszamy na krótkie weekendowe wypady w góry – mnóstwo miejsc na spacery, ciekawe wycieczki w Krainie Wygasłych Wulkanów; możliwość rozpalenia ogniska, grilla, zamówienia posiłku w Chacie Morgana lub skorzystanie z polecanych restauracji. Wypoczynek w górach - w Chacie Morgana, góry Kaczawskie.

Noclegi w górach – Dolny Śląsk

Chata Morgana oferuje noclegi w górach na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji gości 10 pokoi, salon z kominkiem, jadalnia, sala bilardowa, zadaszona wiata z miejscem na grilla i ognisko, boisko do siatkówki, piłki nożnej, basen … i dużo świętego spokoju:) Zapraszamy serdecznie.
W naszej kuchni staramy się wykorzystywać składniki dobrej jakości, serwować dania smaczne, lekkie, zgodne z ideą slow food. Korzystamy ze starych zeszytów naszych babć inspirując się kuchnią regionalną, ale wykorzystujemy też przepisy mistrzów dostępne za pośrednictwem książek i mediów. Rezerwując u nas noclegi z wyżywieniem zyskujecie okazję spróbowania lokalnych potraw Dolnego Śląska.

Zioła z zielnika za oknem, warzywa z ogródka, jajka z własnego kurnika, nabiał z mleka od krówek pasących się po sąsiedzku - tak jemy na co dzień i takie produkty serwujemy naszym gościom. Jako agroturystyka z wyżywieniem staramy się, aby nasi goście jedli świeżo, naturalnie i smacznie.

 

Śniadanko podawane jest do stolika. Składa się z wiejskich wędlin, serów, warzyw, gorącego dania. Zwykle do śniadania podajemy również coś na słodko, np. sezonowe owoce lub domowe wypieki.

Obiadokolacja przy noclegach z wyżywieniem składa się z zupy, dania głównego oraz domowego kompotu/sokuz owoców z naszego ogródka.

Staramy się gotować zgodnie z porami roku, czyli używać produktów, na które właśnie jest sezon - szparagi, truskawki, słodki zielony groszek, młode marchewki, dynie, kurki, prawdziwki - serwujemy, gdy dojrzewają lub pojawiają się w najbliższej okolicy.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby spróbować ciekawej kuchni Sudetów lub też planują późny powrót z górskich wypraw - możemy polecić sprawdzone i niedrogie restauracje w okolicy serwujące dobrą, miejscową kuchnię bazującą na świeżych rybach i dziczyźnie.

Istnieje również możliwość samodzielnego przygotowania posiłku - do dyspozycji gości mamy zadaszony szałas z grillem, miejsce na ognisko oraz wszelkie potrzebne utensylia.

 

CENY

Śniadanko:
20 PLN/osoba

Obiadokolacja:
35 PLN/osoba

Kolacja biesiadna dla większej grupy:
od 80 PLN/osoba

RABATY

Dzieci do 10 lat:
wyżywienie z rabatem 50%.